COOPEX

coplexPrancūzijos įmonė COOPEX yra pirmaujančios pagal pelningumą Montbeliarde veislės pagrindiniai veisėjai.

Montbeliarde kaip atskira veislė yra registruota 1889 metais, ji kilo iš kalnuotų Franche – Comte regionų, esančių rytinėje Prancūzijoje. Per šimtmečius Montbeliarde veisėjai taip pat buvo sūrio kūrėjai, kuriems buvo aktualu gaminti aukščiausios kokybės pieną iš sveikų, gebančių prisitaikyti prie atšiauraus klimato ir nereiklių pašarui karvių.

Dirbdama šioje srityje daugiau nei 30 metų, COOPEX sukūrė stiprų Montbeliarde augintojus vienijantį ir 5 žemynus apimantį techninį tinklą. COOPEX veisėjams suteikia prieigą prie visų genetinių ir techninių šios veislės išteklių.

COOPEX investuoja į genetinius produktus, mokslinius tyrimus ir naujas šėrimo technologijas. Eksporto pardavimų pajamos tiesiogiai panaudojamos Montbeliarde veisimo programoms tobulinti.

Montbeliarde veislė pasižymi:

  • aukštu vaisingumo koeficientuTRIOMPHE Fontaine
  • ilgaamžiškumu
  • atsparumu mastitui
  • sparčiu augimu
  • puikia skerdenos kokybe (tipinis 10 mėnesių veršelio svoris 420 kg)
  • efektyviu pašarų įsisavinimu
  • aukšta veršienos kaina

TRIOMPHE Eolia

 

Veislė yra pelniusi didelį pripažinimą tarp sūrio gamintojų tokių kaip: Comte, Morbier Mont d’Or, Bleu de Gex, Reblochon , Abondance, Tome des Bauges, Bleu du Vercors Sassenage, Cantal.

 

Veislės kontrolė

50 proc. kontroliuojamų Montbeliarde veislės karvių yra registruotos Nacionalinėje Montbeliarde veislės atrankos ir skatinimo programoje (angl. National Unit for Selection and Promotion of the Montbeliarde breed (UPRa)), tai reiškia, kad 4.500 veisėjų dalyvauja veislės atrankos procese.
Kiekvienais metais daugiau nei 50.000 pirmos laktacijos karvių yra klasifikuojamos pagal jautienos vertę, ši informacija yra naudojama bulių įvertinimui.
Daugiau nei 350 buliukų, prieš paliekant juos tyrimams, praeina individualius kontrolinius bandymus pagal raumeningumo ir pašarų veiksmingumo kriterijus.

TRIOMPHE Folie