Bandos valdymas. Kodėl tai svarbu?

Bandos valdymas. Kodėl tai svarbu?
Publikuota 2022-04-26 Skaitė 1176

Kas yra tas mistinis terminas – Bandos Valdymas?

Karvė gyvena ciklišką gyvenimą. Jos būsenos nuolat kinta. Šviežiapienė; sėklinama; sėklinta, bet dar nežinoma ar veršinga; veršinga; neveršinga; užtrūkusi; serganti; brokuotina…

Tas pats pasakytina apie veršelius ir telyčias. Jų būsenų priskaičiuotume mažiau, tačiau, faktas yra tas, kad gyvuliai nuolat juda iš būsenos į būseną, o mūsų tikslas yra tą judėjimą optimaliai suvaldyti. Kiekvienas gyvulio gyvenimo laikotarpis (būsena) iškelia bandos valdytojui skirtingas užduotis.

Skirtingi darbai pasitinka šviežiapienų ir užtrūkusių karvių grupėse. Darbuotojo, kuris organizuoja visas bandoje vykstančias procedūras: sėklinimą, rujų stebėjimą ir sinchronizaciją, gydymą, veršiavimąsi, užtrūkinimą, veršingumo tyrimą ir kt. akys nuolat nukreiptos į informaciją apie kiekvieną karvę.

Nes kaip sakoma… karvei ant kaktos nėra parašyta… bet kažkur parašyta turi būti. Turi būti parašyta viskas apie visus gyvulio gyvenimo įvykius. O gyvulių bandoje yra daug ir įvykių kiekvieno jų gyvenime taip pat daug. Su tuo susijusios informacijos taip pat pasidaro labai daug.

Bandos valdytojo tikslas – nuolat dirbti su ta daugybe informacijos, remiantis ja priiminėti sprendimus ir realizuoti tų sprendimų įgyvendinimą su gyvuliais. Bandos valdymo sąvoka apima visus sprendimus ir veiksmus, atliekamus su gyvuliu, nuo jo atėjimo į bandą iki paskutinės jo gyvenimo bandoje dienos.

Bandos valdymas yra tarsi juodoji skylė. Kol banda nėra profesionaliai valdoma nesimato, kur dingsta pinigai, kurie galėtų būti uždirbami. Dažnai ūkio savininkas sako: “Lyg ir viską darau teisingai. Fermos gerai įrengtos, karvės yra, žmonės yra, pašarai yra.” O kur uždarbis? Verta įvertinti, ar nėra resurso uždarbiui bandos valdyme.

Taip pat skaitykite - Keletas gerai ir blogai valdomų bandų požymių.

Rašyk
Skambink